Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde uygulanmakta olan yasalara göre sigortasız emekçi çalıştırmak kabahat teşkil etmektedir. Emekçi iş kazasına uğrar ya da iş hastalığını yakalanırsa sigortasız çalıştığı vakit süresince sigortalıymış gibi harekât görür ve bu gidişatta patron sigortasız personel çalıştırdığı vakit kadar hem para cezası alır hem de hakkında cezai harekât uygulanır. Ancak bu grubun dışında bir de rastgele bir işte çalışmayan ve iş icra etmeyen bireyler de bulunmaktadır. Bunlar konut hanımları, talebeler gibi kimselerdir.

Sigortası Olmayan Bireyler Bankalardan Kredi Alabilir mi?

Bankalar kredi vermek mevzusunda genelde sigortalı çalışan, aylık kumpaslı bir kazancı olan ve kredi taksitlerini geri öderken zorlanmayacak şahıslara kredi verme mevzusunda daha isteklidir. Ancak bu vaziyet sigortasız şahısların kredi alamayacağı anlamına gelmemektedir. Sigortasız olmasına karşın büyük bir malvarlığına ve yüksek bir kazanca sahip olan, bankacılık sicili pak olan ya da kredi anekdotu yüksek olan bireyler de bankalardan kredi alabilmektedir. Ayrıca üzerinize kayıtlı bir konut ya da araba var ise bankalar size basitlikle kredi verecektir. Bunun sebebi ise böyle bir malvarlığınız olduğu zaman banka kendisini tabir yerindeyse sağlama bağlamış olmaktadır. Hatta bazı bankalar malvarlığınız üzerine ipotek kurarak kredi vermektedir. Ancak birey bankaların kara listesine düşmüşse kredi almak bir hayalden öteye gidemeyecektir.

Sigortasız Şahıslara Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Finansbank Sigortasız Kredi: Faiz oranlarının düşük yakalanması kredi sürüklemek isteyenleri bu bankaya yöneltmektedir. Telefon ve internet bankacılığı aracılığıyla kredi verilmektedir.

ING Bank Sigortasız Kredi: Bu bankadan kredi sürüklemek istiyorsanız kredi anekdotunuzun yüksek olması en ehemmiyetli koşuldur. Banka sigortasız şahıslara, işsizlere de belirli ölçüde kredi imkânı sağlamaktadır.

Halkbank Sigortasız Kredi: Sigorta ve kredi anekdotu mevzularında rahat davranan bir bankadır. Devlet takviyeli olmasına bağlı olarak kredi sürükleme mevzusunda daha mantıklı durmaktadır.

Yapı Kredi Sigortasız Kredi: Kredi sürükleyenlerin en çok rağbet ettiği banka 10.000 TL’ye kadar sigortasız şahıslara kredi olanağı sunmaktadır. Faiz oranları düşüktür.

Denizbank Sigortasız Kredi: Lüzum kredisi ismi altında krediye gereksinimi olanlara kredi veren bankada üst limit 10.000 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir