Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

Talebeye kredi veren bankalar hakkında geniş çaplı ve hiçbir yerde bulamayacağınız faiz oranlarını sizler için bulduk. Talebe için bir çok banka kredi takviyeyi sağlamaktadır. Bunlar devlet bankalarının yanında özel bankalar da olabilmektedir. Eğitim giderlerinizi üstlenen bankalar ile eğitim-öğretim yaşamınızı rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Bilgilendirme! Talebeler için kredi veren bankalar listesinde devlet bankaları ve özel bankalar da yer almaktadır. Sizlerin yapması gereken bankaların koşullarını iyi okumanız. Part Time çalışan talebeler kredi alabilirler mi? Gibi bir çok sualin cevabını da yazımızda bulacaksınız. Ayrıca sizlere dayanakçı olması açısından 10.000 TL ve 5.000 TL üzerinden misal hesaplamalarımız da yazı içerisinde olacaktır.

Ayrıca tam bankalara ait faiz oranları yazımızın devamında yer alacaktır. Bu arada talebeye faizsiz kredi olanağı şimdilik sunulmamaktadır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

Yaptığımız araştırmalara göre özel bankalar da dahil tam bankaların aradığı koşullar değişebilmektedir. Faiz oranları beceriksizsiz olarak altta verilecektir. Ayrıca sizlerin hesaplamasını basitleştirmek açısından 10.000 TL üzerinden misal hesaplamalar yapılmıştır. Yapmanız gereken hangi banka size uygunsa ona müracaatta bulunmaktır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat bankası talebe kredisi müracaatı yalnızca ziraat şubelerinden yapılabilmektedir. Bu kredi bir çok avantajlar ile sunulmuştur. Öncelikle faiz oranlarından bahsedelim. Ziraat bankasından alacağınız krediniz %1,27 faiz oranına sahiptir. Krediyi geri ödemeniz içinde hoş bir detay düşünülmüştür. Taksitlerinizi dilerseniz ayda bir, dilerseniz 3 ayda bir ödeyebilme olanağınız var.

10.000 TL Ziraat Bankası talebe kredisi için aylık taksit meblağınız 362 TL ortamındadır. Toplam geri ödemeniz 13.066 TL olur. Başka Bir Deyişle 3.000 TL gibi bir faiz ödersiniz. Taksitlerinizi ayda bir yerine 3 ayda bir ödemeyi seçim ederseniz 1.104 TL taksit ödersiniz.

Özel lise de okutmak istediğiniz çocuklarınız için kullanabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş bireylerin özel üniversite de okuması için, dershane giderleri için veya yurt dışında okumanız gibi eğitimin her alanında kullanabileceğiniz krediniz Ziraat’deri. Kredinin değişik bankalara oranla düşük olan özelliği ise vade müddetinin 36 ay oluşudur.

Ziraat bankası eğitim kredisi, Kredili Mevduat Hesabı şeklinde de sunulmaktadır. Kredili mevduat hesabı ek hesap veya avans hesabı diye de öğrenilmektedir. Hesabınızda para olmasa dahi banka tarafından tanımlanan limitte kredi kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir