Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bankalar her sene borç kapatma, borç transferi, kredi taşıma, yapılandırma ve refinansman ismi altında krediler veriyor. Bankalar bu kredileri, daha önceki kredilerinizi daha cazip oranlarla kendilerine taşımanız için yapıyor. Böylece hem banka kazanmış oluyor hem de siz. Bu yazımızda “Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar” başlığında bahsedilen kredileri, tüm bankalar nezdinde araştıracağız.

2015 senesinde borç kapatma kredilerinin özelliklerini karşılaştırmalı olarak sizlere sunacağız. Borç Transferi kredilerinde, başka bankalarda bulunan lüzum kredisi, kredi kartı borcu, ev kredisi gibi borçlarınızı başka bir bankaya transfer edebiliyorsunuz.

Transfer yapılır yapılmaz banka, borcunuz olan bankaya Elektronik Fon Transferi yapıyor. Böylece borcunuz diğer bankada kapatılmış ve yeni bankanıza taşınmış oluyor. Bu esnada yapılan Elektronik Fon Transferi’den bazı bankalar fiyat almıyor, kimileri alıyor. O surattan bu detayı da bankalardan kredi kullanırken sormanızda fayda var.

Şayet kredi kartı borcu taşıyacaksanız, Elektronik Fon Transferi doğrudan kredi kartına yapılıyor. Bu surattan bankanıza bilgi vermenize gerek yok. Ancak kredi kapatacaksanız netlikle bankaya erişmeniz gerekiyor. Aksi halde ekstra fiyatlar ortaya çıkabiliyor. Kredi kullanmak istediğiniz tüm bankalardan yılık maliyet oranlarını YMO biliniz. Ayrıca başka çıkması mümkün fiyatları sorunuz. Hesap işletim fiyatı, erken kapama fiyatı vb. Şimdi borç transferi yapan bankalara bir göz atalım

VAKIFBANK KREDİ KARTI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Vakıfbank Borç yapılandırma kredisinin özellikleri

Vakıfbank bu krediyi kullanmak isteyen alıcılarına 20 bin liraya kadar, maksimum 18 ay vade yapıyor. Ödemelere 3 ay sonra başlayabiliyorsunuz. Taksit ölçüleri mevzusunda elastiklik sunan banka dilerseniz denk taksitlerle dilerseniz değişik taksitlerle kredi olanağı sunuyor.

Vakıfbank Borç yapılandırma kredisi misal ödeme tablosu –Faiz maliyeti hesaplama

Vakıfbank Borç yapılandırma kredisi dezavantajları: Maksimum 20 bin lira hududu olması daha fazla lüzumu olan alıcılar için ehemmiyetli bir mesele, ayrıca maksimum vade 18 yapılabiliyor.

Vakıfbank Borç yapılandırma kredisi avantajları: Giderinin 145 lira olması ve elastik taksitler yapabilme olanağı.

Vakıfbank borç Transferi kredisi ayrıntılarına erişmek için http://www.vakifbank.com.tr/kredi-karti-borc-transferi-kredisi.aspx?pageID=755 adresini kullanabilirsiniz.

DENİZBANK BORÇ TRANSFER LÜZUM KREDİSİ

Denizbank tüm borçlarınızı tek krediye bağlamanız için bir borç transferi kredisi hazırladı. “Her tasaya takat kredi” başlığı ile sunulan kredinin pek bir avantajı olmasa da özelliklerini paylaşalım.

Denizbank Borç Transfer Lüzum Kredisi Misal Ödeme Tablosu – Faiz hesaplaması

Denizbank Borç Transfer Lüzum Kredisi Özellikleri

12 aya kadar 1,37 faiz oranı, 12 ila 24 ay arasında 1,47 faiz oranı, 24 ila 36 ay arası ise 1,52 faiz oranı uygulanıyor. Kredinin senelik maliyet oranı % 21,40 ile % 23,01 arasında yer alıyor.

Denizbank Borç Transfer Lüzum Kredisi Avantajlar: Denizbank borç kapatma kredisinin tek avantajı 36 aya varan vadeler sunması başka avantajı yok.

Denizbank Borç Transfer Lüzum Kredisi Dezavantajları: Aylık faiz oranı ve senelik maliyet oranları oldukça yüksek. 200 liraya varan gider alınıyor.

Denizbank borç transferi kredisi ayrıntılarına http://www.denizbank.com/bankacilik/fertsel-bankacilik/fertsel-krediler/ihtiyac-kredileri/borclar-biriktiyse-ihtiyac-kredisi-denizde.aspx adresinden erişebilirsiniz

FİNANSBANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ

Finansbank Borç transferi kredisi ile lüzum kredisi, araç kredisi, kredi kartı borcu gibi tüm borçlarınızı tek bir hesapta toplamanız muhtemel. Ev Kredisi ve KMH kredileri transfer edemiyorsunuz. Transfer ettiğiniz kredinin tamamına kredi sürükleyebiliyorsunuz. Kredinizin bir kısmını transfer etmenize banka izin etmiyor.

Finansbank Borç Transferi Kredisi Özellikleri

Maksimum 36 ay vade

5 bin ila 10 bin lira arasında kredi sürükleyebilme olanağıbüyük sayılar için şubeye gitme lüzumluluğu var

% 1,15 ila % 1,60 arasında faiz oranları

% 18,48 ile % 26,40 arasında değişen senelik maliyet oranları

Borç transferi esnasında Elektronik Fon Transferi Fiyatı almıyor.

5030’a T.C. kimlik numarası göndererek ön müracaat yapabiliyorsunuz

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Avantajları: 36 aya kadar vade yapılabiliyor, kredi puanınız iyi ise %1.15 oranı ile kredi kullanabiliyorsunuz. Daha Önceki kredinizi kapatırken Elektronik Fon Transferi fiyatı ödemiyorsunuz.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Dezavantajları: Faiz oranlarının 1.60’lara kadar çıkıyor. Kime ne kadar faiz uygulanacağını yalnızca şubelerden bilebiliyorsunuz. Senelik maliyet oranları %26,40’a kadar çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir