Banka Kara Listesinden Kayıt Sildirme

Banka Kara Listesinden Kayıt Sildirme

Bankalar, alacaklarını güvence altına alma için bir sistem geliştirdiler. Bu sistem sayesinde kredi kartları, krediler ve öteki tüm kredili mahsuller için fertsel ve müessesesel olarak kanuni kaideler yönünde 5 sene silinmemek üzere kayıt altına alıp bunu 0 ile 1900 puan arasında puanlandırma ile bir anekdot tanımlamaktadırlar. Kanuni takip itibariyle ödenen tüm borçlar 5. sene sonunda silinmektedir. Kanuni takibin sarih olduğu vakit süresince kayıt daimi olarak faal kalmaktadır. Banka kara listesinden kayıt sildirme harekâtı için öncelikle kanuni takibinizi kaldırmış olmanız gerekmektedir.

Banka Kara Listesinden Kayıt Sildirme

Aksi vaziyette kanuni takip tarihinizden başlamak üzere 10 sene süresince hiçbir bankacılık faaliyetinden faydalanmayacağınız gibi vadesiz hesaplarınız bile analiz altında olup para girişi olduğu an bloke koyulacak, gelen ödemeniz dolaysız olarak borcunuza istinaden borçlu hesaba aktarılacaktır. Kara liste olarak öğrenilen tehlike raporu operasyonları insanların yaşamında büyük mesele yaratmaktadır. Borcunuzu ödemiş olmanıza karşın bankalar borç tarihinden sonra 5 sene süresince kayıtları silmez/silemezler. İşte bu aradaki vakit süresince bankalar ile çalışmanız çok güçtür. Ancak rastgele bir bankadan, rastgele bir kredili bir mahsul kullanmanız ve bunu asgari 1 yıl süresince bir kere dahi gecikme olmadan çok kumpaslı bir biçimde ödemeniz gerekmektedir.

Bunu muvaffak olmak için de ipotekli kredi kartı kullanmanız önerilir. İpotekli kredi kartı, sizin kanuni takibiniz kapanmış olmasına karşın kara listede olmanızdan dolayı sahip olamadığınız bir mahsul olup ipotek karşılığı sahip olarak kredi anekdotunuzu yükseltmeniz için kullanabileceğiniz bir bankacılık mahsulüdür. Bu sayede kanuni takibiniz kapalı olması sebebiyle bankaların size hali hazırda güvenmiyor olması/kara listede olmanız sebebiyle kredi anekdotunuzu yükseltemiyor olduğunuz vaziyette kullanarak kredi anekdotunuzu yükseltmenize bereket.

Bloke güvenceli kredi kartı veren bankalar ile alakalı hazırladığımız yazıyı okuyarak kara listeden nasıl kurtulacağınız ile alakalı çok ayrıntılı bilgi buradaki yazımızda mevcut olup bu yazımız üzerinden bloke güvenceyi ile alakalı uzmanlarımıza yorum kısmımızdan suallerinizi iletebilirsiniz.

One thought on “Banka Kara Listesinden Kayıt Sildirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir