Tefeci Telefon Numaralarına Nasıl Ulaşırım

**

Gelir gider dengemizi kurmak gittikçe zorlaşıyor.Zorunlu masraflar ev kirası, mutfak masrafları, faturalar, çocukların eğitim masrafları derken çoğunlukla ayın sonunu zor getirebiliyoruz. Bunların üzerine konut ve araç giderleri, tatil giderleri gibi yekün tutan harcamalarımız ödenmesi zor yükler haline dönüşebiliyor. Bazen yaşantımızda ani değişikler oluyor: İstemsiz işsiz kalmak veya hastalık masrafları bunlardan sadece birkaç tanesi. Eğer kredi kartı kullanıcısı iseniz de böyle dönemlerde kredi kartınızı hiç ödemeyecekmiş gibi yaptığınız alışverişler sıkıntı yaratabiliyor, ödeme dönemlerini aksattığımız da da faiz üstüne faiz yiyoruz.

Ve borçlarımız katlanarak arttırıyor. Ödemelerimizi yapabilmek için nakit para ihtiyacımızı karşılayamaz hale geldiğimiz durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Akraba ve arkadaş çevresinden de borç istemek zor, herkesin kendisine göre bir gelir gider düzeni var. Böyle dönemlerde borçlarınızı  kapatabilmek için ilk aklınıza gelen banka kredisi çekmek olsa da, bankalardan kredi almak için kredi notunuz o an uygun olmayabiliyor. Düzenli bir geliriniz olduğunu belgelendirmenizi isteyebiliyorlar yada sizin riskinizi kredi olarak satın alamıyorlar.
İşte böyle durumlarda para ihtiyacınızı karşılamak için tefeciler tarafından sunulan kredileri kullanabilirsiniz. Bu sizin için bir çözüm  olabilir. Şöyle ki bankalardan kredi alamayan bir kişi olarak tefecilerden istediğiniz miktar parayı borç olarak alabilirsiniz.  Size verecekleri para banka kredi faiz oranlarıyla değil, ekledikleri  komisyon oranlarıyla  hesapladıkları faizler ile olacaktır. Dolayısıyla istediğiniz borç parayı yüksek faiz oranlarıyla alabilirsiniz.

Tefeci Adresleri

Eğer tefecilere ulaşmak için telefon numaraları bulmaya çalışıyorsanız sizin ilk etapta yapmanız gereken şey çevreniz aracılığı ile bu tarz kredi alabileceğiniz yerlerin telefon numaralarına ulaşmak olacaktır. Eğer çevreniz aracılığıyla tefeci telefon numaralarına ulaşamazsanız  internette arama motoruna “acil paraya ihtiyacım var” yazarsanız bir sürü tefecinin telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Öncelikle telefonda karşılıklı konuşarak almak istediğiniz borç ve vade konusunda anlaşırsanız daha sonra sizinle yüzyüze görüşeceklerdir.

Genellikle verdikleri parayı senet karşılığında verirler. Tefeciler tek seferde ödeyeceğiniz miktarlar için tek bir senet, aylık olarak ödeyeceğiniz miktarlar için de aylık senetler imzalatacaklardır. Dikkat etmeniz gereken şey ödemelerinizi yaptıkça karşılığına gelen seneti mutlaka geri almanızdır. Eğer banka kredisi çekememenizin sebebi Merkez Bankası kara listesinde olmanız ise borç  para verebilmek için sizden kefil isteyebilirler. Senet işine girmek istemiyorsanız eğer kredi kartı kullanıyorsanız ve limitiniz müsait ise kredi kartınıza taksit yaparak parayı alabilirsiniz. Veya gösterebileceğiniz uygun bir teminatınız varsa bunu rehin vererek yada ipotek ederek de tefecilerden veya tefecilik yapan kuyumculardan para alabilirsiniz.

 

erol Default Asked on 12 Ocak 2017 in Genel Bilgi Alma.
Add Comment
0 Answer(s)

Your Answer

By posting your answer, you agree to the privacy policy and terms of service.