• Blog

  erol
  Eki 10 th, 2016
  FindexYorum yapılmamış

  KREDİ NOTU YÜKSELTMEDE ALTIN KURALLAR

  **

  Kredi notu bankalar için çok önemlidir.Çünkü kişilere, kredi vermede kullandıkları önemli bir ölçüdür. Eğer kredi notunuz düşük ise, istediğiniz bankadan kredi başvurusunda bulunun, hiçbir banka size kredi vermeyi kabul etmez. Kişilerin kredi notunu belirleyen, bankalara olan borçlarını ödeme alışkanlıklarıdır. Eğer borçlarınızı zamanında ödemezsiniz, kredi notunuzda düşme olur. Eğer düzenli ödüyorsanız, kredi notunuz her daim yükselir.

  Kredi Puanım Nasıl Yükselir?

   

  Bankalara olan borçlarınızdan dolayı hacizlik olmuşsanız, tüm borçlarınızı kapatsanız dahi, kredi notunuzu yükseltmeniz çok zor olabilir. Bu nedenle kredi veya kredi kartı borçlarınızı hacizlik durumuna getirmemeniz çok önemli. Hiç bankalar ile çalışmamış kişilerin de kredi notları ya yoktur ya da çok düşüktür. Çünkü kredi notunuzu oluşturan sizin bankalar ile olan işlemlerinizdir.

  Eğer böyle bir işleminiz yok ise, oluşturulacak kredi notunuzda yoktur. Böyle bir durumda ise, herhangi bir bankadan kredi kartı olmanız gerekir. Kredi kartını kullanıp, ödemelerinizi de zamanında yapmanız gerekir. Böylelikle kredi notunuz oluşmaya ve yükselmeye başlayacaktır. Ancak bir süre sonra kredi talebinde bulunabilirsiniz.

  Kredi kartı kullanan birçok kişi, ekstresinin minimununu ödediği taktirde bir sorun olmayacağını sanır. Ama aslında çok büyük bir yanlıştır. Çünkü kredi kartınızın minimununu ödemek sizin kredi notunuzu olumsuz etkilemektedir. Kalan borçlarınıza günlük faiz işlediği gibi, birde kredi notunuzda düşme olur. Bu nedenle kredi kartınızın tüm ekstresini ödemenizde çok önemlidir. Diğer en önemli bir husus ise, kredi notunuzu kısa sürede yükseltip, kredi çekmek istiyorsanız, vadesiz mevduat hesabı açtırın.

  En az üç ay  boyunca bu hesaba para yükleyin. Daha sonra mevduat hesabı açtırdığınız bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Büyük bir ihmalle olumlu sonuç alacaksınız. Sonuçta düzenli bir şekilde çalıştığı bir müşterisine banka red kararı vermez.  Ayrıca, elinizden geldiğince havale, eft ve fatura ödeme işlemlerinizi bankacılık sistemlerinden yapın. Bu gibi işlemleriniz de kredi notunuzun yükselmesinde yardımcı olacaktır.

  Yorum Yapın.

  Yorum Yap