• Blog

  erol
  Eki 22 nd, 2016
  FindexYorum yapılmamış

  Kredi Notu Öğrenmek İçin KISA MESAJ NUMARALARI

  **

  Kredi notu günden güne daha da önemli bir hale gelmeye başlamıştır. Banklar ile çalışan herkes için çok önemlidir. Çünkü bankalardan kredi veya kredi kartı taleplerimiz kredi notumuza göre değerlendirilmektedir. Kredi notumuzu belirleyen bankalara borçlarımızı ödeme alışkanlıklarımızdır. Bu nedenle borçlarımızı zamanında ödemek kredi notumuz açısından büyük önem teşkil etmektedir. Kredi notları belirlenen sayılar olarak derecelendirilmektedir.

  0-799 arasında olanlar çok riskli gruptur. Yani bu kişilerin kredi talepleri red kararı almaktadır. 800-1299 arasında olanlar orta riskli gruptadırlar. Bu kişilerin kredi talebleri kefil veya teminat karşılığı ancak kabul edilebilir. 1300-1499 arasında olanlar az riskli gruptur. Bu kişilerin kredi talepleri onaylanması diğerlerine göre daha güçlüdür. 1500-1699 arasında olanlar iyi gruptur. Bu kişilerin kredi talepleri büyük olasılıkla kabul edilir. 1700-1900 arasında olanlar çok iyi olarak adlandılır.

  Bu kişiler istedikleri bankadan kredi talebinde bulunabilirler.  Kredi notunuzu kredi talebinde bulunmadan önce bilmeniz önemlidir. En azından onaylanma olasılığı bilmiş olursunuz. Kredi notunuzu cep telefonunuzdan rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Turcell, Türk Telekom veya Vodafone hattından 9 TL karşılığında ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Tc kimlik numaranızı, doğum tarihinizi arasında boşluk bırakarak 1122 göndermeniz yeterli. Birkaç dakika içinde kredi notunuz cep telefonunuza iletilmektedir. Böylelikle kredi notunuzu kredi başvurusunda bulunmadan önce öğrenebilir ya da düşük ise, yükselmesini bekledikten sonra talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzu Findeks ten de öğrenebilir.

  Findeks WEB sitesine ücretsiz üye olabilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek ise, 7,5 TL dir. Findeks sitesinden kredi notunuz ile tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Kredi notunuzun en az 1500 olması gerekmektedir. Bu derecenin altında olmasınız kredi taleplerinizin onaylanmamasını neden olabilir. Kredi notları riskleri bankadan bankaya da biraz olsun değişiklik gösterebilmektedir. Yani bazı bankalar kredi not sınırları 1500 iken bazı bankalar için bu sınır 1450 olabilmektedir. Bu yüzden kredi talebinde bulunacağınız bankayı da olumlu sonuç olması bakımından araştırmanız önemlidir.

   

  Comment closed!