• Blog

  erol
  Eyl 26 th, 2015
  BankalarYorum yapılmamış

  Kredi Notu Affı

  **

  Kredi notları üzerinde birtakım değerlendirmeler yapılabilir. Kredi notları belirli dönemlerde güncellenmektedir. Güncellenen kredi notları daha sonra yeniden değerlendirmeye alınır.

  Kredi notu affı da bu kişilerin kredi notalarının yeniden düzenlenmesi anlamına gelmektedir. Kredi notum düşük diyen kişiler ödemelerini yoluna koydukları sırada yeniden bir kredi puanına sahip olabilmektedir. Kredi notu sayesinde bankalara kredi başvurusunda bulunulabilir. Bu notla birlikte genel olarak birtakım işlemler yapılır. Findeks ve kredi kayıt bürosu tarafından kredi notları düzenlenmektedir. Buraya bilgiler bankalar tarafından iletilir. Bankalardan gelen bilgilerin değerlendirmesi yapılır. Kişilerin ödeme güçlerine göre yeni bir ödeme sistemi gerçekleşir. Bankalar kredi verecekleri kişileri bu sayede ayırt edebilir. Bu şekilde yapılan işlemlerin sonucunda en önemli unsur kredi notunun affının sağlanmasıdır.

  Kredi notu oluşmayan kişilerse bu durumu şu şekilde değiştirebilir. Kredi puanlarını artırmak isteyen kişiler bankalara düzenli ödeme yapmalıdır. Bu ödemeler sonucunda yenilenmiş olan birtakım puanlara sahip olunabilir. Kredi notu affının bir şekilde gerçekleşmesi için kişilerin ödeme düzeneklerinin gelişmesi hedeflenir.

  Yorum Yapın.

  Yorum Yap